JAK SE STAVÍ SEN XV


12.3.2016 epizoda 2 - Plzeň


„Proměna obývacího pokoje a předsíně v třípokojovém bytě
pro sympatický manželský pár.”

šipka

Naše pocity a první dojmy z proměny

Proměna obývacího pokoje a chodby u Šimandlových byla naše první proměna a z výsledku máme radost. Byli jsme nervózní z toho, jestli se jim styl interiéru bude líbit a jestli jsme se jim trefili do vkusu – přeci jenom jsou o generaci dál než my a není to pro nás úplně jednoduché navrhování.


Návrhy a nápady jak uskutečnit proměnu

Návrh jako takový nám trošku lámal hlavu, nechtěli jsme to řešit klasicky či hotovým nábytkem a chtěli jsme Šimandlovým nahradit zničený kumbál šatní skříní – to byla jasná mise, co se nábytku týká. Chtěli jsme taky byt už od chodby prosvětlit, byl tmavý a působil na nás neuspořádaně.


Problémy původního interiéru

Už na první dojem se nám nelíbilo řešení původní chodby, přišla nám zbytečně dlouhá a tmavá. Obývací pokoj byl zase takový malý a neefektivně řešený.


Výzvy a problémy při proměně

Na začátku proměny jsme si říkali, že rekonstrukci zvládneme během 5 dnů v pohodě a nakonec jsme hodně zápasili s časem. Bylo hodně úkonů, které jsme museli vyřešit. Hodně důležitá byla výměna a vyřezání kovových zárubní všech dveří v bytě, tím krásně prokoukla chodba a novými dveřmi jsme jim dali i možnost zavřít se v ložnici.


Styl interiéru, barvy, materiály a nábytek

Byt Marie a Petra je v panelákovém domě na což jsme navazovali moderním interiérem. Volili jsme světlé barvy a příjemné kombinace dubového dřeva, bílé a béžové barvy. Chtěli jsme jim dát v novém interiéru pocit útulného domova, kde vše ladí se vším.

Díky nábytku na míru jsme využili, co jsme v daných možnostech mohli.


Naše doporučení pro další změny v bytě

Kdybychom mohli, nejradši bychom Marii a Petrovi zrekonstruovali celý byt. Určitě by měli rádi novou kuchyni, nemají vůbec vyřešený pokoj pro hosty a ložnice by si taky zasloužila nový kabát.

Fotogalerie proměny

Jak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v Plzni
Jak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v Plzni
Jak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v Plzni
Jak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v Plzni
Jak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v PlzniJak se staví sen - proměna bytu v Plzni
S D Í L E T   N A :

Máte-li zájem

o návrh interiéru, jeho realizaci nebo jen odbornou konzultaci či jiné mnou
nabízené služby, kontaktujte mě prosím na:
+ 4 2 0   7 7 7   0 3 2   0 7 4 ,   info@hodandesign.cz


šipka